ul. Nowa 6/12, 90-031 Łódź


dr n. med.

Aleksandra Binka- Kowalska

Jestem lekarzem medycyny zachodniej (genetykiem klinicznym), terapeutą Medycyny Chińskiej (akupunkturzystką) oraz trenerem Karuny (psychologii kontemplatywnej).
W 2000 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi. Następnie rozpoczęłam studia doktoranckie w Zakładzie Genetyki Medycznej. W wieku 29 lat uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych a następnie zostałam specjalistą genetyki klinicznej. W latach 2004-2016 pracowałam w Poradni Genetycznej NZOZ Genos.
Obecnie udzielam konsultacji genetycznych w Centrum Ginekologii i Położnictwa – zarówno prywatnych jak i w ramach programu badań prenatalnych.
Od kilku lat zajmuję się również akupunkturą. Ukończyłam Kurs Podstawowy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) w Śląskiej Akademii Akupunktury Compleo. Cały czas się dalej kształcę – po zakończeniu kursu podstawowego TCM uczestniczyłam w ponad dwudziestu kursach dodatkowych (więcej informacji na mojej stronie). Współpracowałam jako akupunkturzystka z Kliniką Leczenia Niepłodności Novum w Warszawie. Jestem wykładowcą w Międzynarodowej Szkole Akupunktury Klasycznej Acuart.
W 2017 roku po ukończeniu trzyletniego kursu zostałam trenerem Karuny – psychologii kontemplatywnej.